Z farmy na náš stůl

V pátek 12.1. do naší školy přijely 2 paní lektorky z organizace Líska ze Vsetína, aby nám představily program Z farmy na náš stůl.

Programu se zúčastnilo 14 dětí. Nejdříve se žáci a žákyně rozdělili do tří skupinek podle symbolů na kartičkách, které dostali. Poté už celý program pracovali se svojí skupinkou. V první části hráli společně hru Pět klíčů k bezpečnému stravování.

Ve druhé části děti vytvářely u jednotlivých stanovišť pokrmy a nápoj. U prvního stanoviště zkoušeli žáci mletí ovsa, aby si namleli čerstvé ovesné vločky, které si pak smíchali s čerstvým jogurtem a jahodovou marmeládou. U druhého stanoviště společně vyráběli žáci smoothie z čerstvého ovoce a zeleniny, u třetího stanoviště děti vyráběly tvarohovou pomazánku se zeleninovou oblohou.

Na konci programu proběhlo shrnutí a hlavně ochutnávání připravených pokrmů a nápoje.

Program se nám moc líbil a většina dětí si pochutnala na zdravé svačince. Mňam.

Mgr. Robová Miroslava

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na Flickru