ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v PROSINCI?

Fráňa Šrámek

Po sněhu půjdu čistém, bílém,

hru v srdci zvonkovou.

Vánoční země je mým cílem……

Měsíc prosinec plynul v duchu adventním, nejen v naší školní družině, ale vlastně všude kolem nás.

Na začátku tohoto zimního času jsme si mohli užít zimu se vším, co k ní patří. Sněhuláka jsme postavit sice nestihli, ale zato jsme v kuchyňce napekli plno perníčků a viděli pohádku O perníkové chaloupce v družinovém divadýlku. Jindy jsme si zase zahráli nové deskové hry a vyrazili do přírody ozdobit stromeček zvířátkům. Věřím, že srnky, zajíci, ale také hlodavci měli stejnou radost jako my, když viděli, kolik dobrot jsme jim připravili. Po práci byl čas na zábavu, a tak jsme se koulovali a klouzali na ledu. Potom jsme se váleli ve sněhu a ani nám nevadilo mokro v botách nebo sníh za krkem.

Čas rychle běžel a my jsme pilně nacvičovali program na vánoční besídku – divadlo „Putování do Betléma“, koledu „ Vánoční jabloně“ a zimní básničky. Ne vždy to bylo jednoduché. Viry a bacily ovládly tento čas a někteří museli zůstat doma a vybojovat si zdraví v peřinách. A tím se nám každým dnem měnil divadelní soubor. Jako v pohádce, tak i u nás, všechno dobře dopadlo. Děti měly radost, že se to všem líbilo, a že si mohly se svými blízkými vyrobit vánoční ozdoby, ochutnat dobroty, které rodiče na besídku přinesli a hlavně být spolu.

Ve školní družině Korálek jedeme dál, neboť měsíc prosinec sice uzavírá rok, ale ne ten školní.

Tak ať to Vám, ale i nám v roce 2023 pěkně „šlape“!

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na Flickru.

Jana Bartečková