Novinky

ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v DUBNU?

ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v DUBNU?

Dubnové počasí nebylo dubnové, ale květnové. Sluníčko vytáhlo rostliny z hlíny, včely z úlů a nás ven. Otevřely se brány dopravního hřiště a začalo nám opakování bezpečnosti při jízdě na kole, káře či koloběžce. Přecházení přes silnici se pro mnohé stalo velkou zábavou.

Jak rychle vyklíčí řeřicha při použití klíčící misky, co všechno rostlina potřebuje k růstu a jaké byliny nám pomáhají, jsme nejen poznali, ale také ochutnali. Pampeliška chutná hořce, řeřicha pálí a sedmikráska chutná… no …. tak nějak jako tráva.

Každoroční návštěva Planetária, povídání o sluneční soustavě, sledování hvězdné oblohy, mléčné dráhy, mlhoviny, galaxie atd. patří rovněž k tomuto měsíci. Velká křesla nabízí poležení a vtáhnutí nejednoho návštěvníka až do kosmu.

V rámci celosvětového Dne Země a barevného týdne jsme uklidili přírodu v okolí hradu Filípka. Čas strávený na dětském hřišti byl největší odměnou.

Poslední dubnová noc je spojována s tradičním lidovým zvykem upalování čarodějnic. Zapálené ohně mají chránit před zlými silami, posvětit úrodu a oslavit příchod jara/léta. Prvního května se zdobí májka, která symbolizuje lásku, plodnost, mládí.

Čarodějné nocování se bez ohně, čarodějnic neobešlo a my jsme tak oslavili příchod jara, které tu vlastně už nějaký ten pátek je. Barevné stužky zdobí „májku“, kterou jsme si před školou nazdobili.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na  Flickru.

Jana Bartečková

<< Zpět na předchozí stránku