Novinky

REVIKA Vizovice

REVIKA Vizovice

V pondělí 9. října jsme o půl deváté vyrazili směr Vizovice na dlouho očekávaný tradiční pobyt.
Po zabydlení se jsme se kvůli vydatnému dešti až do oběda zdrželi ve společenské místnosti, kde jsme si stanovili a sepsali pravidla pro pobyt. Po poledním klidu jsme se za mírného deště vypravili na Janův hrad. Zde se děti vyřádily na houpačce a potrénovaly rovnováhu na laně napnutém mezi stromy. Po nezbytné společné fotce jsme se odebrali na zpáteční cestu – k večeři. Večer se nesl v duchu zábavných her.

V úterý jsme krátce po snídani a bodování pořádku na pokojích odešli do Muzea mizející africké kultury TJIWARA ve Vizovicích. Po krátkém výkladu pana uvádějícího jsme si zajímavou sbírku masek a dalších předmětů prohlédli sami. Odpolední program zahrnoval výrobu masek z kartonu a pohyb venku. Večer jsme si chvíli „zatrsali“ a zasmáli se u šlehačkové výzvy.

Středeční den jsme zahájili venkovní rozcvičkou v pyžamu. Hned po snídani jsme zamířili do vizovické čokoládovny. Tam si každý vybral dle chuti. Většina si vychutnala šálek horké čokolády se šlehačkou. Zájemci zavítali do obchodu s potravinami a na kebab. Další skupina navštívila zámeckou zahradu. Zbytek dne jsme strávili v okolí ubytovny. Po odpoledním odpočinku se šlo na dříví do lesa, abychom si v rámci svačiny mohli opéct špekáčky. Zazpívali jsme si při kytaře, někdo stavěl v lese domečky z přírodnin, jiní hráli badminton nebo běhali za míčem. Před večeří proběhla výuka jednoduchého hip hop tance. Od sedmé večerní probíhal program ve společenské místnosti. Děti hrály variace tiché pošty (vyzkoušely si i malovanou), prokázaly šikovnost při přelévání vody z lahve do lahve, ve trojici přenášely mísu míčků zavěšenou na šňůrách přes různé překážky,… Před devátou hodinou však začal stoupat adrenalin, protože děti věděly, že se venku chystá noční hra. Ve skupinách podle fotek na obrázku hledaly stanoviště označená svíčkou, na nichž plnily jednotlivé úkoly. Za prokázání velké odvahy dostal každý v cíli sladkou odměnu.

Ve čtvrtek nás probudila písnička „Voda živá“ a posléze skutečná studená voda ve dvou kýblech před vchodem do budovy. V jednom jsme ponořovali ruce, v druhém nohy. Po snídani nás čekala výtvarná činnost na téma „vodní vlna“. Pracovali jsme s barevnými písky.  V závěru byl z jednotlivých výtvorů sestaven jeden velký obraz. Poté jsme si čekání na oběd vyplnili zábavnými aktivitami na hřišti. Odpolední program zahrnoval šipkovanou. Na vyznačené trase jsme plnili zadané úkoly. Za každý splněný jsme dostali jeden díl obrázku, který znázorňoval místo, na němž se v cíli ukrýval sladký poklad. Velkou výzvou v rámci úkolů bylo přejít naboso mezi dvěma stanovišti. Téměř všichni výzvu splnili! Na konci vyznačené trasy jsme museli najít ukrytou skupinku těch, kteří pro nás tuto stezku připravili. Bonusem byla zmrzlina na kozí farmě. Večer jsme strávili tancem a zábavnými hrami na „super disco show“.

V pátek 13. října po poslední snídani jsme dobalili svá zavazadla, uvedli pokoje do původního stavu a sešli se před ubytovnou. Tam jsme společně zhodnotili průběh pobytu a všem dětem byly předány diplomy, sladkosti a upomínkové věci. Před polednem jsme přijeli ke škole a vyprázdnili přeplněný zavazadlový prostor autobusu a vydali se ke svým domovům.

Velmi jsme ocenili chutnou „domácí“ stravu. Děkujeme všem zaměstnancům REVIKY za vstřícnost!

Mgr. Renata Václavíčková

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na   Flickru.

<< Zpět na předchozí stránku