Návštěva knihovny a muzea v Uh. Hradišti

V pátek 6. ledna se žáci druhého stupně vydali na exkurzi do Uherského Hradiště. Cesta vlakem rychle utekla a čekal nás zajímavý program v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana. Ocitli jsme se ve světě fantasy literatury. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o autorce příběhů s Harry Potterem - Joanne Rowlingové. Žáky také zaujala knižní předloha Hobita a propojil se jim svět knihy a filmu. Načerpali jsme nové tipy do naší knihovničky.

V druhé části exkurze jsme se přesunuli do Slováckého muzea, kde nás přivítali dárkonoši. Rozšířili jsme si vědomosti v tradicích vánočního obdarovávání.  Žáci se dozvěděli, že nejen Ježíšek, ale i Děda Mráz, Otec Vánoc a různí skřítkové nebo nadpřirozené bytosti v čase zimního slunovratu odměňují, ale mohou i trestat. V závěru exkurze si žáci mohli vyrobit papírovou chaloupku, která může posloužit jako obal pro drobný dárek.

A tak jsme se rozloučili s časem Vánoc.

Mgr. Lenka Novosádová

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na  Flickru.