Novinky

Cirkusová dílna

Cirkusová dílna

V pátek 20. 11. 2020 dopoledne navštívil naši školu Jiří Sadila. Dalo by se říci, že "cirkusák", protože nás provedl Cirkusovou dílnou. Pohybové aktivity spojené se žonglováním, balancováním a jinými koordinačními dovednostmi se odehrávaly v prostorách velké tělocvičny.

Na úvod byla zařazena aktivita s dlouhým lanem, které děti spojilo v pevný a bezpečný kruh.  Za doprovodu hudby následovalo vystoupení lektora spojené s ukázkami všech pomůcek a s vysvětlením jejich principů. K žonglování byly k dispozici míčky, šátky, kuželky, kruhy, diabola, talíře…, k balančním aktivitám šlapadla, pedala, minikola, jednokolky, chůdy, balanční desky… Děti ve třídních skupinkách procházely jednotlivá stanoviště, pan Sadila pomáhal, vysvětloval, kde bylo potřeba. Paní učitelky se zapojily v rámci opory, bezpečnosti, podpory, ale mnohé neodolaly a samy si některé pomůcky vyzkoušely.

Projektový den se velmi vydařil. Děti potrénovaly rovnováhu a koncentraci, koordinaci pohybu, rozvíjely svou píli, vytrvalost, spolupráci s ostatními. Vyzkoušením těchto zajímavých a atraktivních aktivit získaly taky inspiraci pro smysluplné trávení volného času. A hlavně - ať to byly děti malé, velké, klidné, živé, či méně pohyblivé..., každý si v Cirkusové dílně našel to své, tu svoji radost... A za to Jirkovi Sadilovi moc děkujeme.

Na fotografie se můžete podívat v naší fotogalerii nebo přímo na   Flickru.

Činnost projektového dne mimo ZŠ proběhla v rámci projektu „Šablony II OPVVV“, kterým je dotovaná.

Iveta Grajová

 

<< Zpět na předchozí stránku