Výtvarná soutěž "Zvířátka v krajině"

I letos vyhlásilo Střední odborné učiliště Uherský Brod výtvarnou soutěž praktických škol Zlínského a Jihomoravského kraje. 3. ročník byl zaměřen  na téma

„Zvířátka v krajině“.

Naše škola se do soutěže opět zapojila, a to v zastoupení dětí 1. a 2. stupně ZŠ, dětí speciálních tříd a školní družiny Korálek.

Všechna díla sklidila velký obdiv a uznání poroty. Ale protože to byla soutěž, musely být vybrány práce nejzdařilejší. Velice nás potěšilo, že mezi nimi byla i kolektivní práce školní družiny Korálek "Včelí strom". S dětmi jsme se zaměřili na jednoho velmi malého, ale neskutečně důležitého tvora. Albert Einstein vše vyjádřil ve svém citátu: "Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života." Snad naše dílo pomůže k zamyšlení...

V minulých letech probíhlalo vyhodnocení soutěže na SOU v Uherském Brodě v rámci Dne otevřených dveří.  Bohužel letošní epidemiologická situace znemožnila jak výstavu, tak přímé slavnostní vyhlášení. O to více se aspoň budeme těšit na příští rok :-)