ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v ÚNORU?

Měsíc únor probíhal v naší školní družině Korálek na téma "Ve zdravém těle zdravý duch". K tomu nám měl co povědět Otesánek, který přijal pozvání a s sebou přinesl ochutnávky různých zdravých i nezdravých potravin. Dřív by všechno snědl i s talířky, ale teď už ví, že není dobré se přecpávat. Jíst sice s chutí, ale střídmě a do toho si občas zacvičit. S velkým břichem to jde totiž těžce, to si vyzkoušely i naše děti.

S Otesánkem jsme se rozloučili, ale ne s dobrým jídlem. V kuchyňce, která je součástí 1. oddělení ŠD, jsme si připravili fánky - boží milosti. Tato typická fašanková dobrota spestřila náš družinový karneval. Náramně si pochutnali všichni Spidermani, víly, tanečnice, klauni, pavouci, rytíři, zedníci i sportovci a kovbojové... Mlsání, tančení a zábavné disciplíny - takový byl náš maškarní rej. Karnevalem a taky tancem "Podšable" jsme zakončili masopustní období a přehoupli se do druhé části února.

Tu jsme věnovali cvičení a pohybu - cviky na každý den, opičí dráha, cvičení s hudbou. V posledním únorovém týdnu jsme pokračovali po vzoru Pepka námořníka. Nejprve jsme paže a celé tělo posilovali pomocí činek. V závěru jsme pak naše svaly otestovali při soutěži v "páce". Některé děti uznaly, že mají co dohánět. Pro jistotu jsme zasadili i špenát :-) A to je zdravá tečka za posledním zimním měsícem.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na  flickru.