ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v PROSINCI?

Poslední měsíc v roce 2020 jsme s dětmi prožili pěkně vánočně. Nejdříve jsme napekli perníčky pro Mikulášskou družinu, pak nazdobili stromeček, chodbu i třídy a taky vyrobili vánoční a novoroční přáníčka. Celý prosinec děti doprovázel zvířátkový adventní kalendář. Po splnění úkolu "namíru" si každý kamarád odnesl sladkou i věcnou odměnu.

Vánočně jsme se naladili i při projektovém dnu KERAMIKA, který vedla keramička a výtvarnice Radka Benešová. Keramickou hlínu jsme vyhráli na jaro ve výtvarné soutěži SOU Uh. Brod za kolektivní práci "Včelí strom". Při jejím zpracování se děti pěkně odreagovaly. Nejdříve při "obouchávání" a pak při samotném modelování a zdobení zvonečku.  O týden později si děti své výrobky naglazovaly - namalovaly a za dalších 7 dnů už nesly domů jako vánoční překvapení pro rodiče.

Ani letos jsme nezapomněli na zvířátka. Děti přinesly bohatou nadílku jablíček, mrkve, kaštanů a ořechů. Co se dalo, to jsme opatřili provázkem a jako baňky pak zavěsili na strom rostoucí dále od lidského obydlí. Ať se i zvířátka mají pěkně vánočně :-)

Každé prosincové pondělí se děti těšily na zapálení adventní svíčky a na vánoční povídání. Všechny čtyři svíčky adventního věnce jsme si už nestihli zapálit, protože dětem po poslední adventní neděli začínaly vánoční prázdniny. Vše jsme si ale na závěr posledního týdne vynahradili. Ze skořápek a malé svíčky ze včelího plástu si děti vytvořily lodičky. Při tichém znění koled a plápolání plamínků jsme pozorovali, jak se lodičky klidně pohupují v míse s vodou. Vyzkoušeli jsme i jiné štědrovečerní tradice - krájení jablka, házení střevíců, pouštění jadérek z jablka do vody... Součástí našeho rozjímání bylo i vánoční mlsání - perníčky, ovoce, slané dobroty, mošt... to taky patří k svátkům :-) Všichni jsme si toto vánoční odpoledne příjemně užily.

Všem dětem, rodičům a ostatním rodinným příslušníkům přejeme, aby v podobném, poklidném duchu strávili vánoční svátky i celý nový rok 2021!

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na  flickru.