ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v LISTOPADU?

Díky epidemiologické situaci se podzimní prázdniny prodloužily až do poloviny listopadu. Ve školní družině Korálek jsme však nezaháleli a vše jsme v druhé části měsíce dohnali.

V úterý 24. 11. se konečně uskutečnila druhá HIPOTERAPIE v tomto školním roce. Vícekrát plánované akci na Vyškovci v říjnu nepřálo počasí, a pak uzavírka školy. Tentokrát vše vyšlo a i příroda, jakoby nám chtěla vše vynahradit. Počasí jako vymalované - babí léto namíchané s přicházející zimou. Ze začátku to vypadalo, že teplý čaj ani nebudeme potřebovat. Nakonec se všechen vypil a přišlo i na zahřátí ve společenské místnosti s krbem. Ale to předbíhám. Děti nejdříve vykartáčovaly koně ve stáji, a až pak se mohlo vyrazit. K dispozici jsme měli pět koníků a pět vodičů. Tímto se tedy vytvořily dvě skupiny dětí, které se vystřídaly. Projížďka prosluněným lesem se všem líbila. Po opětovném vyčistění koní je děti samy nakrmily dobrotami, které s sebou přivezly - mrkev, pečivo, jablka... Ze statku paní Pavly Mackové jsme odjížděli s krásnými pocity a zážitky, za což mockrát děkujeme.

A další velmi zajímavou zvířecí akcí a zároveň novinkou byla FELINOTERAPIE - terapie s kočkou. Přijela za námi paní Kuncová s dcerou a se dvěma kočičkami - Zuzankou a Belou.  Děti je nejdříve zkoumaly očima – jakou mají barvu srsti, očí, stavbu těla… Taky se dozvěděly, čím se kočky krmí, jak se o ně pečuje a taky, jak se člověk musí ke kočkám chovat, aby s nimi mohl být kamarád. Potom přišla řada i na hlazení, mazlení, tulení a česání kartáčem. Dětem se taky velmi líbila hra s kočičkou Zuzankou a jejími hračkami. Mladší Bela vše spíše pozorovala ze svého pelíšku. A když si chtěla odpočinout i Zuzanka, tak se děti věnovaly vymalovávání kočičích obrázků při poslechu pohádky - jaké jiné než kočičí :-). Kočičkám a jejich paničkám děkujeme za návštěvu a zároveň za příjemné zakončení listopadového měsíce - mňau :-)

Na fotografie se můžete podívat v naší fotogalerii nebo přímo na   Flickru.

Činnost projektového dne mimo ZŠ proběhla v rámci projektu „Šablony II OPVVV“, kterým je dotovaná.