ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v LEDNU?

Po vánočních prázdninách a v novém roce 2021 jsme se opět setkali v naší školní družině Korálek. V prvním týdnu jsme zavzpomínali na Vánoce a připomněli si význam svátku Tří králů.

Kromě Kašpara, Melichara a Baltazara navštívila v lednu školní družinu také "babička". V rámci Čtenářského klubu vyprávěla v hlavní roli paní asistentka Bartečková o starých časech, vzácných nestárnoucích knihách a  o nelehkém životě bez moderní techniky. Děti taky ochutnaly výtečnou sladkost - křížaly.

Co však zůstává stejné v každé době, je nelehký život zvířat v zimě. Na zvířátka jsme mysleli v prosinci při zdobení stromečku, a i teď při vyrábění krmítek. Skořápky plněné tukem a semínky přijdou jistě ptáčkům vhod obzvláště, když napadne sníh.

A ten k velké radosti dětí napadl. Hned jsme využili každého dne k dovádění na sáňkách, ke stavění sněhuláků i k pozorování stop. Škoda jen, že se oteplilo a vše roztálo. Snad se zima ještě umoudří a sníh nám přinese i v únoru.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na  flickru.